Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Wypadek w Szczyrku. Pięć osób w szpitaliu. Wśród rannych dzieci!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 października około godziny 13:40 w Szczyrku na skrzyżowaniu Beskidzkiej z Graniczną. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Renault i Audi. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Do szpitala trafiło pięć osób. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Z ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierowca Audi wyjeżdżając z ulicy Granicznej (w lewo w stronę centrum Szczyrku), nie ustąpił pierwszeństwa 38-letniej kierującej Renaultem. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Droga została zablokowana. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe (2 zastępy z JRG-1 w Bielsku-Białej, OSP Szczyrk, 2x ZRM, patrol policji ze Szczyrku i patrol wypadkowy WRD w Bielsku-Białej). Do szpitala przewieziono pięć osób w tym troje małych dzieci. Po badaniach wszyscy upuścili placówkę medyczną, jednak obrażenia dwóch osób (38-letnia kierująca Renault i jej 4-letnie dziecko) wskazują na wypadek drogowy. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi przed oblicze sądu, gdzie będą podejmowane decyzje w stosunku do 22-letniego sprawcy wypadku. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Granicznej i Beskidzkiej, nieopodal granicy z Buczkowicami. Ze względu na lokalizację zdarzenia nie było możliwości wytyczenia objazdów. Przez blisko godzinę droga była całkowicie zablokowana. Później wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia łącznie trwały około dwie godziny.

Miejsce: 
Szczyrk
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni