Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Inżynieryjny "majstersztyk" w Rudzicy

Rozbudowa ulicy Strumieńskiej w Rudzicy dobiega końca. Zmienił się układ skrzyżowania z ulicą Wieszczęcką, gdzie wybudowano wysepkę. Po co ją wybudowano? Być może po to by utrudnić życie kierowcom autobusów PKS, którzy kursują tą trasą.  

Skręt w lewo autobusem jest możliwy tylko i wyłącznie na 2-3 razy. Kierowcy autobusów PKS zgłaszali problem przełożonym. Przełożeni przekazali uwagi wykonawcy robót. Temat umarł, problem pozostał. Poniższe nagranie zostało zrealizowane dwa tygodnie temu. Do dnia dzisiejszego nic w tej sprawie się nie zmieniło.

Prawdziwe problemy zaczną się w zimie. Dotychczas kierowcy skręcający w lewo pokonywali przeważnie zaśnieżony podjazd "z rozpędu". Przy obecnym układzie skrzyżowania będzie to niemożliwe. Podobnie sytuacja będzie wyglądać np. w przypadku przejazdu wozów straży straży pożarnej, z których niektóre mają podobną długość jak autobus. O ile pasażerowie autobusu mogą zaczekać, o tyle w przypadku interwencji strażaków każda sekunda może być na wagę złota.

O innym ciekawym przypadku zrealizowanym przez wykonawcę prac na odcinku ulicy Strumieńskiej w Rudzicy, pisaliśmy w artykule: Radosna twórczość drogowców (ʘ‿ʘ)

Miejsce: 
Rudzica
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni