Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO, WIDEO] Litwin ciężarówką zepchnął do rowu Volkswagena Passata. Pomogła kamera samochodowa!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 29 listopada około godziny 10:15 przy trasie wojewódzkiej nr 941 w rejonie granicy Ustronia i Harbutowic. W rowie wylądował samochód marki Volkswagen Passat. Okazało się, że pierwszeństwo wymusił Litwin kierujący samochodem ciężarowym. Pomogła kamera samochodowa! 

To co wydarzyło się nieopodal stacji benzynowej "Racer" dokładnie widać na filmie. Prawidłowo zareagował świadek zdarzenia. Kierujący Mercedesem klasy S zatrzymał się i oczekiwał na przyjazd patrolu ruchu drogowego. Stały czytelnik powiadomił portal Bielskie Drogi o zdarzeniu i o tym, że ma problem ze zgraniem pliku wideo z kamery. W ciągu kilkunastu minut udało się nam dotrzeć na miejsce, zgrać materiał i pokazać go uczestnikom oraz interweniującym funkcjonariuszom. 

Sprawca kolizji dopiero po obejrzeniu materiału filmowego przyznał się niechętnie do winy. Został ukarany mandatem karnym gotówkowym. Poszkodowany kierowa Passata został ukarany pouczeniem za jazdę lewym pasem ruchu (po zakończeniu manewru wyprzedzania, powinien niezwłocznie zająć prawy pas ruchu). Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Miejsce: 
Ustroń / Harbutowice
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni