Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Groźny wypadek w Jasienicy. Ciężarówka przewrócona na bok

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 grudnia około godziny 8:20 w Jasienicy przy ul. Międzyrzeckiej (droga do Międzyrzecza Górnego). Na stromym odcinku jezdni samochód ciężarowy przewrócił się na bok. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia była śliska nawierzchnia drogi. Pył, kurz, resztki gumy z opon i sól drogowa w połączeniu z wilgocią, tworzą niebezpiecznie śliską powłokę. Kierowa ciężarowego Stara ze zwyżką jechał do strony Międzyrzecza Górnego. Na stromym zjeździe samochód przestał reagować na polecenia kierowcy. Doszło do zablokowania kół i pojazd zaczął zsuwać się bokiem. Gdy uderzył w nasyp doszło do wywrotki.

Kierowca odniósł obrażenia ciała, które już na wstępie kwalifikują to zdarzenie jako wypadek drogowy. Mężczyzna trafił do szpitala - jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu trwają czynności policjantów z drogówki, którzy ustalają dokładne okoliczności wypadku. Przewrócony samochód trzeba będzie postawić na koła i odholować. Droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Miejsce: 
Jasienica / ul. Międzyrzecka
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni