Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Seria potrąceń na drogach! Trzy osoby w szpitalach. Jedna w ciężkim stanie!

Poniedziałkowy wieczór na lokalnych drogach nie należał do spokojnych. Tylko w ciągu dwóch godzin na terenie Bielska-Białej, doszło do trzech potrąceń. Służby ratunkowe i funkcjonariusze policji mieli pełne ręce pracy.

Do pierwszego groźnego zdarzenia doszło około godziny 17:00 przy ulicy Piastowskiej. Samochód osobowy marki Mercedes kierowany przez 59-letniego mężczyznę, potrącił 47-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Badania szpitalne na szczęście wykluczyły poważne urazy i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy i skierowano sprawę do sądu.

Godzinę później pod kołami osobowego Citroena znalazła się 13-letnia dziewczynka. To zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania ulicy Michałowicza z ulicą Widok. Ustalenia funkcjonariuszy wskazują na winę pieszej. Okazało się, że wtargnęła pod samochód. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Kilkanaście minut później karetka pogotowia gnała na skrzyżowanie Paderewskiego z Legionów, gdzie samochód firmy ochroniarskiej potrącił 60-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w obrębie skrzyżowania. Pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych i był ubrany na ciemno. To najpoważniejszy przypadek tego wieczoru. Ranny w poważnym stanie trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Policjanci prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego.

Warunki pogodowe nie sprzyjają zarówno kierowcom jak i pieszym. Jedni i drudzy muszą mieć się na baczności i dokładnie obserwować otoczenie. Jeden drobny błąd może kogoś kosztować zdrowie lub życie. Poruszając się po mieście warto założyć elementy odblaskowe, które wprawdzie nie są w terenie zabudowanym obowiązkowe, ale mogą znacznie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Wskazany jest również jasny ubiór, który powoduje, że piesi są lepiej widoczni dla kierowców.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelników
 
 

Partnerzy medialni