Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Zmiana organizacji ruchu na ważnym skrzyżowaniu!

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, iż dnia 08.12.2018 r. została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic: Lwowska – Żywiecka – ks. Stanisława Stojałowskiego – Lipnicka, polegająca na wyłączeniu z ruchu dwóch pasów ul. Żywieckiej (kierunek do centrum) wraz z całym wlotem ulicy Lipnickiej. Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w ul. ks. Stanisława Stojałowskiego (poza ruchem MZK) oraz nakaz jazdy w prawo z ul. ks. Stanisława Stojałowskiego na ul. Żywiecką.

W związku z powyższym zamknięciem, wprowadzo następujące objazdy:

– Dla kierunku ruchu od Żywca w stronę centrum dojazd do ul. Lipnickiej będzie się odbywał łącznikiem przed skrzyżowaniem (dawny przebieg ul. Lipnickiej).

– Dla kierunku ruchu od Żywca w stronę centrum dojazd do ul. ks. Stanisława Stojałowskiego będzie się odbywał ulicami PCK, Władysława Broniewskiego, Kierową i Romana Dmowskiego przed skrzyżowaniem (dawny przebieg ul. Lipnickiej).

– Dla kierunku ruchu w stronę Żywca dojazd do ul. Lipnickiej będzie się odbywał ulicami: Marii Skłodowskiej-Curie i Akademii Umiejętności (z wyjątkiem autobusów MZK, które będą przejeżdżały łącznikiem).

– Dojazd z ul. ks. Stanisława Stojałowskiego do ul. Lipnickiej oraz w kierunku ul. Lwowskiej będzie realizowany ulicami: Romana Dmowskiego, Kierową, Władysława Broniewskiego, PCK i Żywiecką (w stronę centrum).

– Dojazd z ul. Lipnickiej do ul. Żywieckiej w stronę centrum będzie realizowany łącznikiem (dawny przebieg ul. Żywieckiej).

– Dojazd z ul. Lipnickiej do ul. Żywieckiej w stronę Żywca oraz dojazd do ul. ks. Stanisława Stojałowskiego będzie realizowany ulicami Akademii Umiejętności i Teofila Aleksandra Lenartowicza.

Nowy, tymczasowy układ skrzyżowania będzie obowiązywać przynajmniej do połowy marca 2019 (postęp prac będzie zależny od warunków pogodowych).

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, iż skrzyżowanie ulic: Lwowska – Żywiecka – ks. Stanisława Stojałowskiego – Lipnicka będzie przełączona na program ostrzegawczy. Ponadto została przywrócona pełna przejezdność skrzyżowania ulic: Żywiecka – PCK – Marii Skłodowskiej-Curie.

 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi / MZD Bielsko-Biała
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni