Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Kamera samochodowa w lusterku – jak to działa i czy warto?

Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?

Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również inne gadżety, umożliwiające rejestrowanie obrazu zarówno z tyłu, jak i z przodu samochodu. Są to kamery samochodowe w lusterku. Jak działają tego typu wideorejestratory i czy warto zamontować je w swoim aucie?

Kamera samochodowa wbudowana w lusterko

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju wideorejestratorów. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje kamera samochodowa w lusterku. Jest to z pewnością produkt innowacyjny, który pozwala na umieszczenie wideorejestratora w aucie w sposób całkowicie dyskretny. Jest to szczególnie ważne, jeśli często wyjeżdżamy za granicę – zwłaszcza do krajów, gdzie istnieją dość spore restrykcje w kwestii montowania na szybie jakichkolwiek akcesoriów.

W niektórych krajach jest to bowiem zakazane i za kamerkę samochodową przyczepioną do szyby można otrzymać bardzo wysoki mandat. Kamera samochodowa wbudowana w lusterko rozwiązuje ten problem, ponieważ w żaden sposób nie zasłania kierowcy widoku.

Montaż kamery samochodowej w lusterku

Nowoczesne kamery samochodowe w lusterku są z reguły montowane do lusterka fabrycznego. Są to swojego rodzaju nakładki, które za pomocą uniwersalnych systemów mocowania można zainstalować praktycznie na każdym lusterku samochodowym. Montaż samej nakładki jest szybki. Na uwagę zasługuje fakt, że kamera samochodowa w lusterku dostępna jest w wersji umożliwiającej rejestrację obrazu zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu.

Jeśli wybierzemy zestaw kamery samochodowej w lusterku z kamerą cofania, należy dodatkowo zamontować kamerkę tylną. Przy czym trzeba pamiętać o sposobie montażu tylnej kamery. Jeśli tylny wideorejestrator ma pełnić funkcję kamery cofania, to należy zamontować go w okolicach zderzaka. Obecnie wiele nowszych modeli samochodów posiada specjalnie do tego przystosowane miejsca, dzięki czemu nie trzeba wiercić w zderzakach otworu na kamerę. Sama kamera tylna musi być również przystosowana do montażu zewnętrznego. 

Jak działa kamera cofania w lusterku?

Nakładka w postaci kamery samochodowej w lusterku z opcją kamery cofania jest urządzeniem multifunkcyjnym. Lusterko jest równocześnie ekranem dotykowym, który przy włączonej kamerze cofania dzieli się na dwie części. Jedna pokazuje obszar za samochodem rejestrowany przez kamerę tylną, a druga działa jak zwykłe lusterko.

Lusterko samochodowe z kamerą działa tym samym jak zwykłe lusterko wsteczne z dodatkowymi opcjami. Na lusterku można również wyświetlać inne dodatkowe informacje, taki jak np. godzina czy prędkość poruszania się. Sama obsługa lusterka jest prosta. Przy zakupie konkretnego modelu trzeba jednak zwrócić uwagę także na jakość samego wideorejestratora, czyli tego, w jakiej jakości nagrywa, a także jaki jest kąt widzenia w kamerze itp. Przydatne mogą być również dodatkowe funkcje takie jak GPS, nagrywanie w pętli czy funkcja detekcji ruchu.

Czy warto zamontować kamerę w lusterku do swojego samochodu? Z pewnością tak! I to nie tylko dlatego, że jest to dyskretny sposób na rejestrację obrazu w czasie jazdy, ale także na dużą wygodę obsługi tego typu wideorejestratora.

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również inne...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni