bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 czerwca 2019
  • wyświetleń: 13136

[FOTO] Porsche Cayenne rozbite na zakręcie idiotów. Dlaczego?

Zarówno policjanci jaki specjaliści z zakresu ruchu drogowego zachęcają, by podczas długiej podróży robić przerwy co 2-3 godziny. Kilkunastominutowa odskocznia od kierownicy pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie i koncentrację.

Przekonał się wczoraj o tym kierowca luksusowego SUV-a, który zakończył podróż sowitym uderzeniem w barierki na tzw. zakręcie idiotów w Bielsku-Białej. Mężczyzna wracał z zagranicznej podróży służbowej w rejon Lublińca. Do domu zostało mu niecałe 100 kilometrów. W pewnym momencie najprawdopodobniej zasnął za kierowcą. Porsche z impetem uderzyło w bariery energochłonne w pierwszej części zakrętu. Pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej.

Kierowca i pasażer byli w dużym szoku, ale nie stało się im nic poważnego. Niespełna 3 minuty po kolizji na miejscu zameldowali się pracownicy służby drogowej, którzy mieli właśnie kończyć pracę na drodze. Prawy pas ze względów bezpieczeństwa został wyłączony z ruchu. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, więc na miejsce została wezwana straż pożarna i patrol policji.

Ten przypadek pokazuje, że na drodze nie można sobie pozwolić nawet na chwilę roztargnienia. Jeśli w długiej podróży czujemy znużenie, jesteśmy rozkojarzeni to należy jak najszybciej zjechać w bezpieczne miejsce i zrobić sobie kilka minut przerwy. Czasem wystarczy rozprostować kości i pospacerować kilkadziesiąt metrów, by nabrać sił. "Chyba nie będę tego naprawiał i kupię coś nowego. Ważne, że nikomu nic się nie stało" - podsumował zniszczenia właściciel Porsche. 4-letni pojazd z bezawaryjnym przebiegiem blisko 300-tysiecy kilometrów trafił lawetą do salonu w Katowicach. Sprawa zakończyła się mandatem. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Od początku 2019 roku na zakręcie idiotów rozbite zostały 54 samochody.

Porsche Cayenne rozbite na zakręcie idiotów · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.