bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10849

[ZDJĘCIA] Zaostrzone kontrole na drogach w związku z epidemią

W związku z wprowadzeniem przez administrację rządową kolejnych obostrzeń, policjanci wzmagają kontrole na ulicach naszego miasta i powiatu.

Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się oni liczyć z surowymi konsekwencjami w postaci wysokich mandatów lub wniosków o ukaranie do sądu.

Od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Policjanci od początku są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i pozostaną na niej do jej zakończenia. "Teraz naszym priorytetem jest kontrola nowego prawa wprowadzonego w celu zwalczania rozprzestrzeniania się zakażeń"- informuje policja.

Stróże prawa pojawiają się w okolicach galerii handlowych, głównych ciągów pieszych i parków oraz osiedli mieszkalnych. Mundurowi z drogówki kontrolują cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych obostrzeń. Policjanci w realizacji swoich zadań są wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zaostrzone kontrole na drogach w związku z epidemią · fot. KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.