bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 13388

[FOTO] Poważny wypadek w Ustroniu. Kierowca Mercedesa w stanie krytycznym!

W poniedziałek, 13 kwietnia około godziny 15:15 na DW941 w Ustroniu doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Na skrzyżowaniu ulicy Wczasowej i 3-go Maja i z ulicą Katowicką II, doszło do zderzenia BMW i Mercedesa. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.Autor filmu: ViFi

Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wydobyć kierowcę Mercedesa ze zmiażdżonego wraku. Mężczyzna był w bardzo ciężkim stanie. Doznał licznych urazów wielonarządowych i bardzo poważnego urazu głowy. Ze względu na dużą odległość do najbliższego specjalistycznego szpitala i ciężkiego stanu pacjenta, zadecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownik 6 z krakowskich Balic przyleciał do Ustronia mimo stosunkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nad regionem były aktywne trzy komórki burzowe z silnymi podmuchami wiatru. W chwil lądowania w Ustroniu nie było żadnych przeszkód do wykonywania operacji powietrznych, ale pilot planując trasę musiał ominąć miejsca groźnych zjawisk pogodowych.

Pacjent trafił do szpitala Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Ze wstępnych informacji wynika, że zawinił 28-letni kierowca Mercedesa, który wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy 3-go Maja na drogę wojewódzką, wymusił pierwszeństwo na 31-letnim kierowcy BMW. Na tym skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna, ale nie działała ona od kilku dni. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. Utrudnienia w ruchu spowodowane wypadkiem trwały trzy godziny.

Poważny wypadek w Ustroniu · fot. nadesłane przez czytelników


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.