Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Komplikacje na S-52 w Świętoszówce. Trzy rozbite samochody i pechowe zakończenie jazdy próbnej

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów doszło w środę wieczorem na S-52 w Świętoszówce. Kraksa miała miejsce na jezdni w stronę Bielska-Białej tuż przed zjazdem na tzw. "starą drogę". Na miejsce skierowano trzy zastępy straży, policję i służby drogowe. Na miejsce zdarzenia najechał patrol ITD. Funkcjonariusze zabezpieczyli drogę do czasu przyjazdu pozostałych służb.

Wszystko zaczęło się od zmiany pasa ruchu przez kierowcę samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter. Postanowił on wyprzedzić jadący przed nim pojazd i bez spoglądania w lusterko zmienił pas z prawego na lewy. Kierowca BMW poruszający się w tym samym czasie lewym pasem próbował wyhamować, ale było już za późno. Uderzył w tył auta dostawczego. Uderzenie nie było mocne (powierzchowne uszkodzenia).

Po kilku sekundach w tył BMW wjechał Volkswagen, którego kierowca nie zdołał w porę wyhamować. To uderzenie było mocne. Otworzyły się poduszki powietrzne. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Właściciel rozbitego Passata nie krył rozgoryczenia. Kierowca to kupiec w trakcie jazdy próbnej. Zamierzał nabyć samochód ponieważ rano w podobnych okolicznościach rozbił swoje auto.

Droga szybko się zakorkowała. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi. Widoczność na pas ruchu jest tam ograniczona przez barierki energochłonne. W tym samym miejscu kilka chwil później doszło do kolejnej kolizji (najechanie na tył). Uczestnicy wymienili się "uprzejmościami" i postanowili zjechać na pobliską stację paliw spisać oświadczenia.

W początkowej fazie działań służb droga była całkowicie zamknięta. Dopiero po kilkunastu minutach ruch został puszczony pasem awaryjnym. Utrudnienia w ruchu trwały łącznie blisko dwie godziny. Policjanci nałożyli dwa mandaty - jeden na kierowcę Mercedesa Sprintera, drugi na kierowcę Volkswagena Passata.

Miejsce: 
Świętoszówka
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Materiały partnerów

26 lut 2021
Niemcy to bardzo popularny kierunek, jaki wybierają Polacy, którzy planują podjąć pracę za granicą. Nie brakuje wśród nich mieszkańców Małopolski, którzy decydują się na ten krok pomimo sporej odległości, jaka dzieli ich region od granicy z Niemcami. Jak wygodnie dojechać do pracy w Niemczech?...
22 lut 2021
Wiele produktów można podzielić na klasy, rodzaje i inne wyróżniki. Tak samo jest w przypadku opon, które dzielą się na trzy segmenty. Nie jest to tylko podział cenowy. Co warto wiedzieć o klasyfikacji opon?Klasyfikacja opon samochodowychOpony samochodowe dzieli się na trzy główne klasy. Każda z...
22 lut 2021
Motocykliści doskonale wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas podróży jednośladem. Dlatego podstawą ich wyposażenia są kaski motocyklowe. Chronią one głowę przed urazami spowodowanymi wypadkiem lub kolizją, a także zapewniają komfort podczas podróży. Mimo że kask otula całą głowę, gwarantuje...

Partnerzy medialni