bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 marca 2017
  • wyświetleń: 7144

Wypadek motocyklisty w Skoczowie na DK-81

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w nocy na „Wiślance” w Skoczowie. Kierujący motocyklem wpadł w poślizg i uderzył w stojącą na skrzyżowaniu terenówkę. Siła uderzenia byłą tak duża, że został uszkodzony kolejny samochód na sąsiednim pasie ruchu. Ranny motocyklista trafił do szpitala.[\h]

Do wypadku doszło wczoraj o 21.00 na skrzyżowaniu DK 81 z ulicą Bielską w Skoczowie. Jadący w kierunku Wisły kierowca yamahy 41-letni mieszkaniec Harbutowic wpadł w poślizg. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojącego na skrzyżowaniu Jeepa Grand Cherokee. Ciężki samochód terenowy siłą uderzenia został przemieszczony na sąsiedni pas ruchu, gdzie stał volkswagen passat, którego kierowca oczekiwał na zielone światło. Kierowcom samochodów nic się nie stało. Motocyklista został ranny i został przewieziony do szpitala. Ma złamany obojczyk i nogę. Motocykl został mocno uszkodzony - po zderzeniu zostałourwane w nim przednie koło. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci.

Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to uczestnictwo adekwatne do zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda jednośladem. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się poważnymi obrażeniami.

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta, które w każdej chwili mogą wtargnąć na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Zdjęcia z wypadku wykonane przez policjantów WRD KPP w Cieszynie

Wypadek motocyklisty w Skoczowie na DK-81 · fot. WRD KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.