bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 grudnia 2021
  • wyświetleń: 5828

[FOTO, WIDEO] Jazda za nawigacją wbrew zdrowemu rozsądkowi

Od kilku tygodni w bielskiej Wapienicy nie ma możliwość przejazdu przez tory koło kościoła pw. Św. Franciszka z Asyżu. Niegdyś prowadziła tędy ulica Międzyrzecka. Droga zniknęła, ale nawigacja ciągle prowadzi tędy kierowców, którzy na siłę próbują przejechać przez wysoki krawężnik i chodnik.

Tak obecnie wygląda przejście przez tory koło kościoła im. Św. Franciszka z Asyżu. Kiedyś była tutaj droga - 19.12.2021 · fot. Bielskie Drogi


Jak relacjonuje nam jeden z mieszkańców, do takich sytuacji dochodzi bardzo często. Nie zawsze są one wynikiem ślepej wiary we wskazania nawigacji. Rano część rodziców przywożących swoje pociechy do pobliskiego przedszkola, nie chcąc nadkładać drogi przejeżdża przez krawężnik i chodnik. Po południu, gdy dzieci są odbierane z placówki sytuacja się powtarza.

Kierowcy nie zważają na pieszych i na fakt, że wdrapując się na wysoki krawężnik uszkadzają go. Porysowane przy okazji progi w samochodach to już drugorzędna kwestia i sprawa właścicieli pojazdów, jednak niespełna dwa miesiące po montażu krawężników, te wyglądają jakby miały kilka lat.Za jazdę po chodniku można dziś otrzymać mandat w wysokości 250zł i 5pkt karnych. Od 1 stycznia 2022 roku, czyli już za kilkanaście dni, to samo wykroczenie będzie skutkować mandatem w kwocie 1500zł. Kwestia punktów karnych po zmianie przepisów nie jest jeszcze jasna. MSWAiA nie wydało jeszcze rozporządzenia w tej sprawie.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.