bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2913

[ZDJĘCIA] Potrącenie rowerzysty na Andersa

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło kwadrans przed godziną 16:00 na al. Andersa w Bielsku-Białej. Kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. Ranny z urazem nogi trafił do szpitala. Kierowcy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Z początkowych ustaleń wynikało, że dwóch rowerzystów na rowerach szosowych poruszało się lewym pasem ruchu al. Andersa w stronę ulicy Partyzantów. W rejonie skrzyżowania z ulicą Chłodną kierowca Renault Clio nie zauważył mężczyzn podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Jeden z nich jadący jako pierwszy zdołał uniknąć uderzenia, jednak drugi wjechał wprost w bok samochodu. Cyklista przeleciał przez maskę samochodu i upadł na jezdnię. Jak udało się nam ustalić, w chwili wypadku miał założony kask ochronny. Z podejrzeniem poważnego urazu nogi trafił do szpitala. Na szczęście badania szpitalne wykluczyły ten uraz.

Relacje świadków i uczestników pozwoliły ustalić policjantom z drogówki dokładny przebieg zdarzenia. Okazuje się, że dwaj rowerzyści nie znajdowali się na lewym pasie ruchu. Jak się okazuje poruszali się środkiem jezdni pomiędzy samochodami. Kierowca Renault zamierzał skręcić w lewo. Widząc, że samochody jadące z przeciwnego kierunku (w stronę ulicy Partyzantów - przyp. red.) nie mogą kontynuować jazdy, postanowił to wykorzystać i rozpoczął manewr skrętu. W tym samym momencie dwaj mężczyźni omijali stojące samochody środkiem jezdni. Jeden z nich zdołał uniknąć zdarzenia. Drugi mężczyzna nie miał tyle szczęścia.

26-letni rowerzysta jak i 63-letni kierowca Renault zostali ukarani mandatami w kwocie 220zł. Kierowca otrzymał dodatkowo 6 pkt karnych -informuje podnisnp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej:-

Na tym odcinku al. Andersa znajduje się ścieżka rowerowa i zgodnie z obowiązującym prawem, rowerzyści powinni się po niej poruszać.

Art. 33. 1. Prawa o ruchu drogowym mówi: -Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

W czasie policyjnych czynności związanych z obsługą zdarzenia al. Andersa została zablokowana. Kierowcy jadący w stronę ulicy Partyzantów musieli skorzystać z prowizorycznego objazdu. W związku z tymi utrudnieniami doszło do bardzo mocnego zakorkowania tej części miasta. W szczytowym momencie zator na al. Andersa sięgał Ronda Hulanka. Czynności zakończyły się około godziny 16:40 i ruch w ciągu kilkunastu minut wrócił do popołudniowej normy.

Potrącenie rowerzysty na Andersa · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.