bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 5 czerwca 2018
  • wyświetleń: 52785

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek na S-52 w Wapienicy. Znane są wstępne okoliczności

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 czerwca około godziny 10:00 na trasie S-52 w rejonie Węzła Wapienica. Na jezdni w stronę Cieszyna, samochód osobowy marki BMW zderzył się z autobusem i dostawczym Fiatem. Jedna osoba nie żyje, druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Znane są okoliczności tej tragedii. Jak wyjaśnia asp. sztab. Roman Szybiak, pełniący tymczasowe obowiązki rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kierujący Fiatem Doblo poruszał się wraz z pasażerem, pasem dołączającym do trasy S-52. Mężczyźni zatrzymali się by poprawić mocowanie płyt kartonowo-gipsowych zamocowanych na dachu pojazdu. W tym czasie 22-letni kierowca BMW poruszał się drogą ekspresową w stronę Cieszyna. Przed nim zarówno lewym jak i prawym pasem poruszały się inne pojazdy. Prawym pasem ruchu poruszał się autobus. Młody mężczyzna postanowił wyprzedzić autobus z prawej strony i wykorzystać do tego fragment pasa dołączającego. Najprawdopodobniej duży pojazd jakim jest autobus przesłonił mu widok. BMW z impetem wjechało w Fiata Doblo. Przy pojeździe stało dwóch mężczyzn. Jeden zginał na miejscu, drugi z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Po zderzeniu z Fiatem, BMW uderzyło w autobus, którym poruszały się dwie osoby. Im nic się nie stało. 22-letni mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Zostanie mu pobrana krew do badań toksykologicznych. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nadzorem prokuratury. Pojazdy zostały zabezpieczone do badań z udziałem biegłych sądowych.

Utrudnienia w ruchu trwały około cztery godziny, z czego przez dwie godziny trasa S-52 była całkowicie nieprzejezdna w stronę Cieszyna. Efektem zablokowania trasy ekspresowej, był częściowy paraliż miasta spowodowany przez kierowców chcących objechać miejsce wypadku.

Śmiertelny wypadek na S-52 w Wapienicy · fot. Mr Szakal

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.