Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Akcja zatrzymania pijanego kierowcy w Bielsku-Białej

Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek, 16 lipca około godziny 14:00 w bielskich Komorowicach. Kompletnie pijany kierowca Alfy Romeo został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Tuż przed godziną 14:00 do naszej redakcji trafiła informacja, że przy ul. Katowickiej ma stać zaparkowany samochód marki Alfa Romeo. Kierowca według relacji świadka miał być pijany. Zostaliśmy poproszeni o interwencję w tej sprawie, ponieważ świadek nie miał możliwości wykonać połączenia telefonicznego i powiadomić służb. Byliśmy w pobliżu.

Na miejscu okazało się, że opisany samochód jest i kierowca własnie rusza. Już po pierwszych kilku metrach wiedzieliśmy, że to zgłoszenie nie jest głupim żartem. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiliśmy dyżurnego miejskiego, który skierował patrol pod wskazane miejsce. Szczęśliwie funkcjonariusze byli w pobliżu i po półtorej minuty od zgłoszenia, udało się zatrzymać podejrzaną Alfę Romeo. Kierowca wydmuchał 1,40mgl/L czyli mniej więcej trzy promile. Był tak pijany, że po wyjściu z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie, która już niebawem trafi przed oblicze sądu.

Tutaj apel z naszej strony! - Cieszymy się, że ktoś obdarzył nas takim zaufaniem, że skierował do nas tego typu zgłoszenie. Wszystko skończyło się szczęśliwie, bo nikt nie zginął, a pijany kierowca trafił tam gdzie jego miejsce. Nie mniej jednak przypominamy, że tego typu zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do odpowiednich służb - w tym przypadku policji pod numer alarmowy 112. Do nas informacja trafiła mailem dosłownie kilka minut wcześniej i szczęśliwie udało się ją w porę odczytać. Policjanci mają dużo lepszą możliwość reakcji.

Godzina wyświetlana na nagraniu jest błędna. Sytuacja miała miejsce około godziny 14:00. Materiały prasowe: Tekst, film i zdjęcie można wykorzystywać podając źródło "Bielskie Drogi". 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

26 lut 2021
Niemcy to bardzo popularny kierunek, jaki wybierają Polacy, którzy planują podjąć pracę za granicą. Nie brakuje wśród nich mieszkańców Małopolski, którzy decydują się na ten krok pomimo sporej odległości, jaka dzieli ich region od granicy z Niemcami. Jak wygodnie dojechać do pracy w Niemczech?...
22 lut 2021
Wiele produktów można podzielić na klasy, rodzaje i inne wyróżniki. Tak samo jest w przypadku opon, które dzielą się na trzy segmenty. Nie jest to tylko podział cenowy. Co warto wiedzieć o klasyfikacji opon?Klasyfikacja opon samochodowychOpony samochodowe dzieli się na trzy główne klasy. Każda z...
22 lut 2021
Motocykliści doskonale wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas podróży jednośladem. Dlatego podstawą ich wyposażenia są kaski motocyklowe. Chronią one głowę przed urazami spowodowanymi wypadkiem lub kolizją, a także zapewniają komfort podczas podróży. Mimo że kask otula całą głowę, gwarantuje...

Partnerzy medialni