bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4135

[FOTO] Zderzenie pasażerskiego busa z taksówką na Bystrzańskiej. Są ranni!

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątek wieczorem przy ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej. Na wysokości końcowego przystanku autobusu linii nr 10 zderzyły się dwa pojazdy służące do przewozu pasażerów. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Zawinił taksówkarz, który jadąc ulicą Bystrzańską w stronę centrum miasta wykonywał manewr skrętu w lewo. Zatrzymał się on przy osi jezdni i oczekiwał na możliwość skrętu. W tym samym czasie z przeciwka nadjechał autobus komunikacji miejskiej, który również skręcał w lewo (na pętlę autobusową - przyp. red.). Było za ciasno, by autobus mógł wykonać manewr i taksówkarz zaczął powoli opuszczać skrzyżowanie mimo słabej widoczności. Gdy wystawił przód przed autobus doszło do zderzenia z Mercedesem Sprinterem, który poruszał się w stronę Szczyrku. Prędkości obu pojazdów i kąt uderzenia szczęśliwie nie były zbyt duże.

Sprawca doznał urazu głowy. Poszkodowana była również jedna z pasażerek busa, która uderzyła się mocno w nogę, bolały ją również plecy. Starszą kobietą i taksówkarzem zajęli się ratownicy medyczni. Policjanci z bielskiej drogówki prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Od obrażeń poszkodowanych będzie zależeń kwalifikacja zdarzenia. Trwają badania szpitalne (stan na godzinę 23:50). Oba pasy w stronę Szczyrku zostały zablokowane. O tej porze natężenie ruchu jest już niewielkie i miejsce wypadku można bez większych przeszkód objechać sąsiednim pasem. Utrudnienia mogą potrwać do około 1 w nocy.

Zderzenie pasażerskiego busa z taksówką na Bystrzańskiej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.