bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 17 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3890

[FOTO] MZD zainstalował kamery. Nagrania wykroczeń trafią do policji!

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina o wprowadzonej 8 grudnia 2018 r. tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Lwowska - Żywiecka - ks. Stanisława Stojałowskiego - Lipnicka. Zarządca drogi apeluje do wszystkich kierowców o stosowanie się do organizacji ruchu. W przypadku łamania przepisów nagrania z kamer monitoringu trafią do Komendy Miejskiej Policji.

Wprowadzona w grudniu zmiana polega na wyłączeniu z ruchu dwóch pasów ul. Żywieckiej (kierunek do centrum) wraz z całym wlotem ulicy Lipnickiej. Wprowadzony został zakaz skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w ul. ks. Stanisława Stojałowskiego (poza ruchem MZK i PKS) oraz zakaz skrętu w lewo z ul. Żywieckiej w łącznik (dawny przebieg ul. Lipnickiej; poza ruchem MZK i PKS), a także nakaz jazdy w prawo z ul. ks. Stanisława Stojałowskiego w ul. Żywiecką.

Więcej informacji dot. objazdów związanych z utrudnieniami znajduje się na stronie MZD w Bielsku-Białej.

Ponadto Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował, iż w ramach projektu ITS (Inteligentne Systemy Transportowe), zainstalowano system monitoringu wizyjnego w 18-stu lokalizacjach w Bielsku-Białej, w tym m.in. na skrzyżowaniu ulic: Lwowska - Żywiecka - ks. Stanisława Stojałowskiego - Lipnicka.

Z uwagi na notoryczne niestosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu (zwłaszcza do zakazów skrętu w lewo) oraz stwarzanie niebezpiecznych sytuacji drogowych, materiały z zabezpieczonymi nagraniami monitoringu będą przekazywane Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, celem egzekwowania łamania przepisów ruchu drogowego. Podjęte działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu oraz upłynnienie ruchu na ciągu ulic: Lwowska - Żywiecka - poinformował Miejski Zarząd Dróg.

MZD zainstalował kamery · fot. MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.