bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 24 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2379

Ogłoszono przetarg na parking przy Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej

Na przełomie zimy i wiosny ruszą prace związane z budową nowego parkingu przy Stadionie Miejskim, który powstanie na terenie dawnej Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Rychlińskiego.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na budowę parkingu przy ulicy Tadeusza Rychlińskiego. Zgodnie z przyjętą przez MZD koncepcją postawiono na jednopoziomowy parking. Przy projektowaniu parkingu zakładano także budowę wielopoziomowego obiektu, jednak opcja ta okazała się zbyt kosztowna.

Na nowym parkingu przewidziano 133 miejsca dla samochodów osobowych oraz 10 miejsc postojowych dla samochodów kierowców niepełnosprawnych. Wjazd i wyjazd dla samochodów będzie zlokalizowany od ulicy Rychlińskiego. Przed wjazdem na teren parkingu zostanie zainstalowany punkt poboru biletów parkingowych. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie monitoring wizyjny, oświetlenie i ogrodzenie obiektu. Wykonawca będzie musiał także przebudować ulicę Władysława Broniewskiego.

Parking musi być gotowy w terminie do 105 dni od dnia zawarcia umowy. Miejski Zarząd Dróg wymaga, aby nawierzchnia z kruszywa, pozwalająca na korzystanie z parkingu, oraz oświetlenie obiektu były gotowe do 13 maja. Na czas trwania Mistrzostw Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019 wykonawca nie będzie wykonywał robót.

Orientacyjna wartość zamówienia wynosi 3,3 mln złotych.

Ogłoszono przetarg na parking przy Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.