bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4658

[FOTO] Pieszy wtargnął pod auto. Poważnie ranny trafił do szpitala!

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątek wieczorem przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Około godziny 20:30 na wysokości posesji nr 37 pieszy został potrącony przez samochód osobowy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że około 40-letni mężczyzna wtargnął bezpośrednio pod maskę Opla Astry. Samochód poruszał się w stronę ulicy Lwowskiej, a pieszy miał przekraczać jezdnię ze strony lewej na prawą patrząc z perspektywy kierowcy. Nadjeżdżające z przeciwka samochody i pachołki oddzielające pasy ruchu, skutecznie przysłoniły kierowcy pole widzenia.

Potrącony był pod znacznym wpływem alkoholu. Przekraczał jezdnię poza wyznaczonym nieopodal przejściem dla pieszych. Mężczyzna po wypadku stracił przytomność i odzyskał ją dopiero na krótko przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego i patrolu policji. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć - jego stan jest określany jako poważny.

Policjanci z bielskiej drogówki prowadzą wstępne czynności pod kątem wypadku drogowego.

W czasie akcji ratowniczej i późniejszych działań związanych z obsługą zdarzenia, ruch był znacznie utrudniony. Droga została odblokowana około godziny 22:30.

Pieszy wtargnął pod auto
fot. nadesłane przez czytelnika


Pieszy wtargnął pod auto
fot. nadesłane przez czytelnika


Pieszy wtargnął pod auto
fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.