bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 2 lutego 2019
  • wyświetleń: 14612

[FOTO] Grodziec: katastrofa w ruchu lądowym. 18 osób poszkodowanych!

Do zdarzenia doszło w sobotę, 2 lutego około godziny 17:30 w Grodźcu przy ul. Bielskiej. Mikrobus zderzył się tam czołowo z samochodem osobowym. Wstępnie wiadomo, że pojazdami podróżowały łącznie 24 osoby. 18 z nich wymagało pomocy medycznej. Do szpitala przewieziono 8 osób. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratowniczej brały udział liczne zastępy straży pożarnej i zespoły ratownictwa medycznego. Konieczna była segregacja rannych. To standardowa procedura w zdarzeniach o charakterze masowym.

Wyróżnia się cztery kategorie poszkodowanych, którym odpowiadają cztery kolory opasek lub plakietek przyznawane na miejscu zdarzenia, w zależności od stanu ich zdrowia i poniesionych obrażeń. Podział na określone grupy wygląda następująco:

  • czarny - brak oddechu i tętna,
  • czerwony - transportować w pierwszej kolejności,
  • żółty - transportować w drugiej kolejności,
  • zielony - transportować jako ostatni.


Podczas akcji ratunkowej poszkodowanym przydzielono 13 opasek z kolorem zielonym, 5 z kolorem żółtym. Pozostali poszkodowani albo nie wymagali jakiejkolwiek pomocy medycznej, lub nie zgłosiły się do ratowników podczas trwania działań medycznych. Do szpitala przewieziono 8 osób. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zawiniła kierująca Peugeotem 206, która z niewiadomych przyczyn miała zjechać na przeciwległy pas ruchu i doprowadzić do czołowego zderzenia z Mercedesem Sprinterem. Dokładne okoliczności wypadku ustalają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Swoje czynności prowadzi także technik kryminalistyki.

Zdarzenie ma znamiona katastrofy w ruchu lądowym. Ulica Bielska w Grodźcu (tzw. stara droga z Bielska-Białej do Skoczowa) jest zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do godziny 22:00!

Grodziec: katastrofa w ruchu lądowym · fot. nadesłane przez czytelnika

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.