bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 12673

[FOTO] Makabrycznie wyglądający wypadek na DK-81. 3 osoby ranne!

We wtorek, 5 lutego około godziny 7.00 na DK-81 przy granicy Pawłowic i Warszowic doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się dwa pojazdy: ciężarowy i osobowy. Uszkodzeniu uległ także trzeci pojazd. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Kierowca samochodu ciężarowego jadącego w stronę Wisły postanowił zawrócić w stronę Żor. Gdy znalazł się na przeciwległej nitce, pod naczepę jego samochodu wjechał Fiat Bravo. Uderzenie było bardzo mocne. Osobówka dosłownie wślizgnęła się się pod spód, a elementy tylej belki naczepy znalazły się w okolicach głowy kierowcy. Na jezdnię wypadło koło zapasowe wraz koszem mocującym, które przemieściło się na pas w stronę Wisły, gdzie wjechał w nie kierowca Renault Megane.

Choć wszystko wyglądało fatalnie, to szczęśliwie nikt nie zginął. Do szpitala trafiły dwie osoby podróżujące Renault (kierowca z urazem kręgosłupa i pasażerka z objawami szoku powypadkowego). Ranny został także kierowca Fiata, który doznał m.in. urazu ręki i ogólnych potłuczeń ciała. Życiu żadnej z poszkodowanych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z pszczyńskiej drogówki prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego. W czasie trwania akcji ratowniczej ruch był wstrzymany. Później wprowadzono ruch jednym pasem w każdym kierunku. Na miejscu ciągle trwają czynności (stan na godzinę 8.30). Utrudnienia mogą porwać jeszcze 1-2 godziny!

Makabrycznie wyglądający wypadek na DK-81 · fot. Matys / Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.