bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 16 lutego 2019
  • 17 lutego 2019
  • wyświetleń: 27222

[FOTO] Nietypowe zwierzę zamieszkuje węzeł w Komorowicach

Zapewne wielu z Was pamięta wpis sprzed dwóch tygodni dotyczący białej kozy, która miała biegać po trasie S-1 w okolicy bielskiego węzła drogowego "Rosta" . Ostrzeżenie rozbawiło ludzi, ale problem wydaje się poważny. Sarny, jelenie itp. zwierzęta leśne pasące się wzdłuż dróg to nie jest nowy widok dla kierowców i ostrzeganie o nich jest trudnym zadaniem, bowiem te przemieszczają się na dużych odległościach w krótkich odstępach czasu. Niejednokrotnie dochodzi do potrąceń. Koza była nowością w gąszczu standardowych informacji.

Sygnały o kozie biegającej po drodze otrzymaliśmy już kilkukrotnie o różnych porach. Początkowo braliśmy te informacje jako żart podejrzewając, że ktoś "podchwycił" ciekawy temat. Informacje przychodziły najczęściej bardzo wczesnym rankiem około godziny 4:30 - 5:00. Wszystkie wiadomości tyczyły się tej samej okolicy przy trasie S-1. Jak udało nam się dowiedzieć, podobne zgłoszenia otrzymali także policjanci, jednak nikomu nie udało się namierzyć meczącego stworzenia. Jednej z czytelniczek serwisu Bielskie Drogi udało się sfotografować białe zwierzę z rodziny jeleniowatych. Fotografię wykonano w sobotę popołudniu na węźle Komorowice (S-1 / DK-1 / ul. Warszawska).

Próbowaliśmy skonsultować temat i zagadkowe zwierzę z myśliwymi. Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne. Jedni twierdzą, że to kozioł (samiec sarny), jeszcze inni mówią o młodym jeleniu. W obu przypadkach mowa oczywiście o albinosie. Zdaniem fachowców, w przypadku zwierząt z rodziny jeleniowatych albinos jest prawdziwą rzadkością.

Łukasz ze strony Fotoczaty jest zdania, że to daniel. Zwierzęta te rzadko, ale występują na naszym terenie w różnej maści, także białej. Czymkolwiek jest sfotografowany stwór, trzeba zachować szczególną ostrożność. Najprawdopodobniej upodobał sobie okolice ulicy Warszawskiej i może niespodziewanie wtargnąć na jezdnię.

Nietypowe zwierzę zamieszkuje węzeł w Komorowicach
fot. Monika

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.