bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 lutego 2019
  • wyświetleń: 3449

Audyt bezpieczeństwa na mało widocznym rondzie "koło Bułgara"

Miasto zleci audyt bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ulic Niepodległości - Kryształowa - Krausa, którego elementem będzie analiza zagospodarowania wyspy środkowej.

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Bronisław Szafarczyk złożył interpelację w sprawie niebezpiecznego ronda na skrzyzowaniu ulic Niepodległości, Krystałowa, Krausa (potocznie to miejsce jest zwane "rondem koło Bułgara"). Radny po raz kolejny zwrócił uwagę, że rondo jest zdecydowanie zbyt mało widoczne dla kierujących pojazdami.

"Wyspa środkowa jest płaska i nie tworzy optycznej przeszkody podczas zbliżania siędo tego skrzyżowania, które jest w tej sytuacji absolutnie nierozpoznawalne nawet w dzień - a co dopiero w niedostatecznych warunkach widoczności! Sytuację pogarsza ukształtowanie wysokościowe ulicy, która za rondem wznosi się dając złudzenie ciągłości drogi" - poinformował radny Bronisław Szafarczyk.

W odpowiedzi na interpelację zastępca prezydenta miasta Waldemar Jędrusiński zaznaczył, że aktualnie jest realizowane zobowiązanie dotyczące zlecenia kompleksowej analizy funkcjonowania skrzyżowania.

"Pierwszym etapem zlecenia będzie wykonanie audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulic Niepodległości - Kryształowa - Krausa, którego elementem będzie analiza zagospodarowania wyspy środkowej. Planowany termin wykonania przedmiotowego opracowania zakłada się na koniec kwietnia bieżącego roku" - zaznaczył Waldemar Jędrusiński.

Z przybliżonych statystyk serwisu Bielskie Drogi wynika, że na rondzie u zbiegu ulic Kryształowej i Niepodległości dochodzi średnio do 28 zdarzeń drogowych rocznie. Lwia część to efekt tego, że kierowca nie zauważył wyspy środkowej na rondzie. Kilka przypadków udało się uchwycić w oku kamery:

Film 1
Film 2
Film 3

Audyt bezpieczeństwa na mało widocznym rondzie "koło Bułgara"
fot. Bielskie Drogi / archiwum (24.02.2018)

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.