bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 18 marca 2019
  • wyświetleń: 11004

Od 18 marca opłaty na parkingu wielopoziomowym Galerii Sfera

Dwie godziny parkowania za darmo od poniedziałku do piątku oraz trzy godziny bezpłatnie w weekendy. Od 18 marca Galeria SFERA wprowadza zmiany w parkowaniu na parkingu wielopoziomowym w Galerii II. "[i]To było do przewidzenia i nie dziwię się, bo duża część samochodów to pracownicy okolicznych biur zostawiający pojazdy na cały dzień" [/i]- mówi jeden z kierowców, z którym mieliśmy okazję dziś porozmawiać.

"Decyzja zarządcy Galerii SFERA wynika przede wszystkim z potrzeby zapewnienia naszym klientom komfortowych warunków do robienia zakupów. Nasze centrum handlowe, ze względu na swój śródmiejski charakter, zapewniało bezpłatny parking w obrębie miejskiej strefy płatnego parkowania. Powodowało to wzmożony ruch na parkingu w godzinach szczytu i wydłużony czas znalezienia miejsca parkingowego" - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA

"Teraz każdy klient może zaparkować bezpłatnie przez dwie godziny, od poniedziałku do piątku, oraz przez trzy godziny w soboty i niedziele. Jak pokazują badania, jest to optymalny czas na zrobienie zakupów w naszym centrum oraz na skorzystanie z oferty gastronomicznej i rozrywkowej" - dodaje Monika Magner.

Osoby, które wybierają się na seans do Kina Helios, będą mogły parkować bezpłatnie o jedną godzinę dłużej w tygodniu. Ważne, aby przed wyjazdem dokonać walidacji biletu w kasach kinowych. Korzystanie z parkingu wielopoziomowego będzie bardzo łatwe. Przy wjeździe kierowca pobiera bilet, na podstawie którego naliczany jest dobowy czas postoju. Po zakupach koszt postoju można sprawdzić w dziewięciu automatycznych kasach zlokalizowanych w Galerii II. Jeśli czas postoju nie przekroczy dwóch godzin (od poniedziałku do piątku) lub trzech (w weekend), automat poinformuje klienta, że opłata nie jest wymagana. Powyżej tego czasu kasa wskaże opłatę za postój. W tygodniu za trzecią rozpoczętą godzinę opłata wynosi 3 zł, a za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę - 4 zł. W weekend czwarta i każda kolejna rozpoczęta godzina postoju kosztuje 3 zł.

Na początku marca, w okresie testowym każdy klient wjeżdżający na parking musiał pobrać bilet parkingowy, jednak postój był nadal bezpłatny. Opłaty są pobierane od 18 marca.

Od 18 marca opłaty na parkingu wielopoziomowym Galerii Sfera
fot. Galeria Sfera / materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.