bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 marca 2019
  • wyświetleń: 7228

[FOTO] Ktoś demoluje samochody przyjezdnych na os. Słonecznym w Bielsku-Białej?

Dziś nad ranem zostaliśmy poinformowani przez mieszkańca ul. Siemiradzkiego w Bielsku-Białej (os. Słoneczne), że na parkingu doszło do dewastacji dwóch samochodów osobowych marki Skoda. Wandal lub wandale uszkodzili boczne szyby Skody Octavii na rejestracjach z powiatu nowosądeckiego, oraz Skodę Fabię, której początkowe numery rejestracyjne zaczynały się od wyróżników SK (pojazd zarejestrowany w Katowicach). Okazuje się, że podobnych przypadków jest więcej.

Kilka miesięcy temu w tym samym miejscu, w którym była zaparkowana Skoda Octavia, doszło do przerysowania całego boku Audi A6 na tablicach SCI (samochód zarejestrowany w Cieszynie). W podobnym okresie kilka bloków dalej ktoś przerysował kluczem cały bok BMW serii 3 na tablicach WB (pojazd zarejestrowany w Warszawie, dzielnica Bemowo). Te dwa przypadki nie zostały zgłoszone organom ścigania.

Dziś rano na miejscu dewastacji Skody Octavii zastaliśmy policyjnych techników, którzy zbierali ślady biologiczne z uszkodzonego pojazdu. Z wnętrza zginęło kilka drobnych przedmiotów, ale to nie motyw rabunkowy jest zdaniem mieszkańców przyczyną całego zamieszania. Wszystkie uszkodzone samochody nie miały tablic z Bielska-Białej. Obok stały droższe samochody na lokalnych tablicach i nie zostały tknięte.

"Nie ma co ukrywać, znalezienie tutaj wolnego miejsca parkingowego graniczy z cudem i komuś ewidentnie się nie podoba, że parkują tutaj nielokalne samochody" - wyjaśnia mieszkaniec jednego z budynków wielorodzinnych przy ul. Siemiradzkiego. Sprawę prowadzi bielska policja.

Ktoś demoluje samochody przyjezdnych na os
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.