bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 7393

[FOTO] Czołowe zderzenie na Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach

W poniedziałek, 11 marca około godziny 15:30 na ulicy Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów: Forda, Opla i Fiata. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Reklama

Z ustaleń serwisu Bielskie Drogi wynika, że winę za zdarzenie ponosi kierująca Fordem Kuga.Kobieta poruszała się ulicą Bestwińską od strony centrum Czechowic-Dziedzic. W pewnym momencie z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i bez zwalniania jechała pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku. Kierowca Fiata Sieny wykonał manewr obronny uciekając na przeciwny pas ruchu (to nim powinien poruszać się Ford). Niestety nie obeszło się bez zdarzenia. Ford trącił w Fiata w prawy tylny błotnik. Siła była tak duża, że włoski samochód po kilku widowiskowych piruetach wylądował w rowie. Ford nie zwalniając za bardzo tempa zjechał na pobocze, gdzie zderzył się z Oplem. Kierująca tym pojazdem widząc rozwój sytuacji zdążyła wyhamować, zjechać na pobocze i się zatrzymać.

W związku ze zgłoszeniem wypadku interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Strażacy zneutralizowali wycieki w uszkodzonych pojazdach i odłączyli akumulatory. Zespół ratownictwa medycznego zabrał sprawczynię do szpitala. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić co było powodem jej manewru. Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego, która finalnie okazała się niepotrzebna, bowiem w szpitalu okazało się, że pacjentka nie doznała obrażeń powyżej dni siedmiu. Sprawa zakończyła się mandatem. Utrudnienia w ruchu na granicy Czechowic-Dziedzic i Bestwiny trwały do godziny 18:30.

Czołowe zderzenie na Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Nexiu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.