bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 marca 2019
  • wyświetleń: 8130

[FOTO] Rusza budowa nowego ronda. Ruch wahadłowy na ulicy Hałcnowskiej!

Postępuje budowa drogi zbiorczej KDZ-1 - tzw. ulicy Nowohałcnowskiej. Lada dzień rozpoczną się prace związane z budową nowego ronda.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował, iż w dniu 25 marca 2019 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacji ruchu, polegająca na zwężeniach jezdni na ul. Hałcnowskiej oraz wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

KDZ-1 (tzw. ul. Nowohałcnowska) ma połączyć węzeł drogowy "Rosta" czyli ulicę Niepodległości z ulicą Hałcnowską. Na tę chwilę nazwa nowej drogi nie jest znana. Na początku stycznia lokalny serwis komorowice.pl umożliwił mieszkańcom zgłaszanie propozycji nazwy ulicy budowanej we wschodniej części Komorowic Krakowskich. W ankiecie wpłynęło aż 99 różnych pomysłów. Część z propozycji powiela się już z istniejącymi nazwami ulic w Bielsku-Białej. Pojawiły się także żartobliwe pomysły, takie jak: Pikachu, Donkey Kong czy Sernikowa. Wszystkie propozycje, które wpłynęły w ankietach znajdziecie tutaj.

Spośród nadesłanych propozycji zespół złożony z członków Rady Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenia Komorowice wybierze kilka, które zostaną poddane pod głosowanie w Internecie. Głosowanie odbędzie się pod koniec marca.

Rusza budowa nowego ronda · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.