bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 4317

[FOTO] Kraksa na skrzyżowaniu ulic Jutrzenki i Lenartowicza

W piątek, 29 marca tuż przed godziną 10.00 na skrzyżowaniu ulic Jutrzenki i Lenartowicza w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Reklama

Zawinił 57-letni taksówkarz kierujący Mazdą 6. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie kierującej SUV-em Audi Q5. Siła uderzenia była bardzo duża. Wytrącona z toru jazdy Mazda wypadła z drogi i uderzyła w zaparkowany samochód dostawczy należący do miejskiej spółki Aqua.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Tak naprawdę tylko dzięki temu, że wszyscy uczestnicy kraksy podróżowali w nowych i stosunkowo bezpiecznych samochodach, udało się się uniknąć poważnych obrażeń. Do szpitala przewieziono wprawdzie pasażerkę Mazdy, ale po badaniach okazało się, że nic poważnego jej się nie stało.

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową i ukarano sprawcę mandatem karnym. W czasie interwencji służb ratunkowych i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjantów z drogówki, ruch w obrębie skrzyżowania Jutrzenki i Lenartowicza na bielskim osiedlu Złote Łany odbywał się wahadłowo.

Podczas obsługi kolizji doszło do kolejnego, zupełnie niegroźnego zdarzenia drogowego. Kierująca Fiatem Seicento chcąc ustąpić drogi kierowcy autobusu miejskiego, nie zapanowała nad pojazdem. Ten stoczył się do tyłu na skręconych kołach i przerysował bok autobusu. Strażacy pomogli odblokować drogę, a sprawczyni jak gdyby nigdy nic pojechała dalej. Kierowca autobusu zdążył zapisać numer rejestracyjny Fiata Seicento i będzie zgłaszać kolizję po zakończonym kursie z pasażerami.

Kraksa na skrzyżowaniu ulic Jutrzenki i Lenartowicza · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.