bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 1 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3067

[FOTO] Znika kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzdłuż ul. Akademii Umiejętności. Mieszkańcy wściekli!

1 kwietnia w godzinach dopołudniowych, wzdłuż ulicy Akademii Umiejętności na odcinku od skrzyżowania z ulicą Włodzimierza Majakowskiego do skrzyżowania z ulicą Lenartowicza, drogowcy ustawili znaki B-36 (zakaz zatrzymywania się). Skąd taka decyzja?

Na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej próżno szukać informacji w tej sprawie. Można jednak przypuszczać, że ma to związek z przebudową równoległej ulicy Żywieckiej i co za tym idzie wzmożonym ruchem na ulicy Akademii Umiejętności. Nie jest tajemnicą, że minąć się z innym pojazdem na tym odcinku to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w godzinach szczytu. Zaparkowane wzdłuż drogi pojazdy ograniczają szerokość jezdni do tego stopnia, że dwa pojazdy nadjeżdżające z przeciwnych kierunków nie mają szans się zmieścić koło siebie.

Dla mieszkańców okolicznych budynków wielorodzinnych informacja o zakazie parkowania brzmi jak ponury primaaprilisowy żart, ale niestety nim nie jest. Zniknęło kilkadziesiąt cennych miejsc parkingowych. Już wcześniej zaparkowanie auta w tej okolicy graniczyło z cudem.

Znaki obowiązują od momentu ich postawienia. Oczywistym jest fakt, że straż miejska czy policja nie będzie karać kierowców, którzy stali w tym miejscu przed postawieniem znaków i w trakcie postoju zaskoczyła ich zmiana oznakowania. Jednak kierowcy, którzy zaparkowali pojazd i nie zapoznali się z nowym oznakowaniem, niewątpliwie czeka kosztowana pogadanka ze stróżami prawa.

Znika kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzdłuż ul
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.