bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1591

[FOTO] Uścisk dłoni z kolarskim mistrzem i pogadanka z policjantami. Rusza kampania "Bezpieczny rowerzysta"!

W środę, 10 kwietnia przy bielskim lotnisku w Aleksandrowicach policjanci spotkanym rowerzystom wręczali rowerowe gadżety - świetlenie, bidony, sygnały dźwiękowe. Tym samym bielscy funkcjonariusze zainaugurowali kampanię „Bezpieczny rowerzysta”. Towarzyszył im wyjątkowy gość.

Policyjna kampania „Bezpieczny rowerzysta” będzie prowadzona od wiosny do jesieni. Policjanci będą mówić rowerzystom o bezpieczeństwie, zwracać uwagę na to, jak właściwie poruszać po drogach, a także edukować kierowców innych pojazdów, jak powinni zachowywać się na drodze wobec rowerzystów.

W ubiegłym roku na drogach powiatu bielskiego doszło do 30 wypadków z udziałem rowerzystów. Dwa z nich zakończyły się śmiercią cyklisty.

W akcji wziął udział Przemysław Niemiec, polski kolarz szosowy, zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Olimpijczyk, pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Za zasługi dla polskiego kolarstwa, za znaczące osiągnięcia sportowe 20 października 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi. Mimo, że Przemysław Niemiec jest od tego roku na sportowej emeryturze, to nie można mówić żeby odpoczywał. Aktualnie pracuje w firmie Lang Team i odpowiada za organizację Tour de Pologne. Koniec zawodowego ścigania się, to nie koniec jazdy na rowerze. Można go spotkać często na lokalnych drogach, gdy mknie swoim rowerem szosowym i trenuje by utrzymać optymalną formę.

Uścisk dłoni z kolarskim mistrzem i pogadanka z policjantami · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.