bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 19 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2008

[FOTO] Potrącenie w środku osiedla. Wystarczyła chwila nieuwagi

W czwartek, 18 kwietnia około godziny 10:10 na ulicy Jesionowej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia. Zawiniła chwila nieuwagi i roztargnienia kierującej Volkswagenem Polo, która nie zauważyła grupki pieszych znajdujących się przy zaparkowanym samochodzie. Interweniowało pogotowie ratunkowe i patrol wypadkowy bielskiej drogówki.

Reklama

Skończyło się tylko na drobnych potłuczeniach. Policjanci ukarali kierującą mandatem karnym. W trakcie obsługi zdarzenia funkcjonariusze zwrócili uwagę na zaparkowane w niewłaściwym miejscu samochody, co uniemożliwia wyminięcie się dwóch pojazdów na wąskiej osiedlowej drodze tuż przy bloku nr 15. Kierująca Volkswagenem, która była sprawczynią zdarzenia tłumaczyła, że było wąsko i dlatego manewr omijania pieszych się nie powiódł. Widocznie źle oceniła gabaryty swojego samochodu.

Pozostawione w zabronionych miejscach pojazdy to zmora osiedlowych parkingów. Jeszcze większą zmorą dla samych mieszkańców jest chroniczny brak miejsc parkingowych. Przy projektowaniu terenów przy budynkach wielorodzinnych, twórcy nie zawsze brali pod uwagę rozwój motoryzacji. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie samochodu było czymś wyjątkowym. Dziś na jedną rodzinę przypadają średnio 2 samochody, co powoduje ścisk na parkingach. Należy pamiętać o tym, że pozostawiając samochód na miejscu zabronionym możemy utrudnić dotarcie służb ratunkowych do miejsca zagrożenia (np. w przypadku pożaru).

Potrącenie w środku osiedla · fot. bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.