bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 12057

[FOTO] Cztery młode osoby ranne po nocnym wypadku na Wiślance

W nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 1:30 na DK-81 przy granicy Ochab i Drogomyśla doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na niewielkim łuku, samochód wypadł z trasy i dachował. Dwie z czterech osób podróżujących Volkswagenem Golfem były zakleszczone we wraku pojazdu. Konieczna była interwencja strażaków ze sprzętem hydraulicznym.

Reklama

Akcja ratunkowa trwała blisko godzinę. Sytuacja była skomplikowana, bo roztrzaskany pojazd leżał na dachu. Ze względu na zły stan zdrowia jednej z poszkodowanych osób, konieczna była interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Najciężej ranny to kierowca. Pozostali uczestnicy trafili do szpitala z lżejszymi obrażeniami, które nie zagrażają ich życiu.

Volkswagenem Golfem podróżowały cztery młode osoby. Trzy w wieku 21 lat, jeden 19-latek. Wszyscy to mieszkańcy Rybnika. Policjanci ustalają dokładne okoliczności w jakich pojazd wypadł z trasy. Jedną ze wstępnych i najbardziej prawdopodobnych hipotez jest ta, że kierowca próbował ominąć zwierzę, które wbiegło na drogę. Gwałtowny manewr omijania miał się skończyć wypadnięciem pojazdu z drogi i późniejszym dachowaniem.

Na chwilę obecną nie są znane wyniki badań trzeźwości kierowcy. Stan jego zdrowia nie pozwalał na badanie za pomocą klasycznego alkomatu. Została mu pobrana krew, która będzie poddana szczegółowym badaniom na zawartość alkoholu lub środków odurzających.

Cztery młode osoby ranne po nocnym wypadku na Wiślance · fot. nadesłane przez czytelnika / Kamil

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.