bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 maja 2019
  • wyświetleń: 6652

[FOTO] Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego i Leszczyńskiej

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem w rejonie skrzyżowania Leszczyńskiej i Bora Komorowskiego w Bielsku-Białej. Samochód osobowy potrącił tam rowerzystę, który upadł na jezdnię i porządnie się potłukł.

Cyklista trafił pod opiekę ratowników medycznych. Szczęśliwie dla niego wykluczono poważne urazy. Winnym zdarzenia okazał się kierowca BMW, który jadąc ulicą Leszczyńską skręcał w prawo w aleję Bora Komorowskiego (w stronę os. Złote Łany). Dla jego kierunku jazdy wyświetlało się czerwone światło, ale miał tzw. "zieloną strzałkę". Skręt w prawo był dozwolony po wcześniejszym zatrzymaniu i ustąpieniu pierwszeństwa pieszym, rowerzystom i pojazdom poruszającym się aleją Bora Komorowskiego. Kierowca osobówki tego nie zrobił. Zderzył się z kolarzem, który poruszał się ścieżka rowerową i prawidłowo przejeżdżał przez jezdnię na przejeździe dla rowerów.

Sprawca został ukarany mandatem. Niewielkie utrudnienia w ruchu trwały blisko godzinę.

Potrącenie rowerzysty na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego i Leszczyńskiej
fot. nadesłane przez czytelnika / Mariusz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.