bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 czerwca 2019
  • wyświetleń: 9970

[FOTO] Groźnie wyglądająca kraksa w Szczyrku. Skończyło się na potłuczeniach

W niedzielę, 2 czerwca około godziny 11:00 wszystkie służby ratunkowe zostały zadysponowane do wypadku drogowego w Szczyrku przy ul. Myśliwskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że motocykl zderzył się z samochodem osobowym.

Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Na szczęście tylko wyglądało. Motocyklista wprawdzie trafił do szpitala, ale tylko na profilaktyczne badania. Nic groźnego mu się nie stało.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 27-letni kierowca motocykla marki Yamaha, nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na tył Fiata Punto. Sprawca został ukarany mandatem. W toku czynności wyszło na jaw, że 32-letni kierowa Fiata Punto spożywał przed podróżą alkohol. Wynik badania trzeźwości to 0,10mg/L (0,10 x 2.1 = 0.21‰ - stan po spożyciu alkoholu / wykroczenie). Policjanci sporządzili notatkę i zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń (k.w.) osoba, która w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu (do 30 dni) albo grzywny od 50 do 5000 zł.

Groźnie wyglądająca kraksa w Szczyrku · fot. nadesłane przez czytelnika / Matys

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.