bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 13942

[FOTO] Wypadek pod Przegibkiem. Kolarz zderzył się z terenówką

Do zdarzenia doszło w środę, 19 czerwca około godziny 17:00 na ulicy Górskiej w granicach administracyjnych miasta Bielsko-Biała. W pobliżu łącznika z nieutwardzoną ulicą Rajdową, kolarz szosowy zderzył się z samochodem terenowym marki Mitsubishi L200.

Z relacji świadków i kierowcy biorącego udział w zdarzeniu wynika, że trzech rowerzystów poruszało się ulicą Górską w stronę miasta. Na prawym łuku drogi, ostatni z nich utracił panowanie nad rowerem, przewrócił się i wpadł pod nadjeżdżający z przeciwka samochód. Szczęśliwie kierowca terenówki nie jechał zbyt szybko i niemalże zdążył się zatrzymać. Rowerzysta uderzył w lewe tylne kolo samochodu (brak widocznych poważnych uszkodzeń na pojeździe). Pozostali dwaj rowerzyści nie zauważyli wypadku. Dopiero na dolę zdali sobie sprawę, że brakuje jednego z nich. Gdy zobaczyli pędzącą w górę karetkę pogotowia zdali sobie sprawę, że wydarzyło się coś złego.

Kierowca był w szoku. "Ze zdenerwowania tak mi się trzęsły ręce, że nie dałem rady zadzwonić" - tłumaczył wyraźnie poddenerwowany mężczyzna. Służby ratunkowe zaalarmował inny rowerzysta, który poruszał się "elektrykiem" po pobliskich ścieżkach "Straconka El Duro Trails". Jedna z tras (tzw. Looper) przebiega w pewnym momencie kilkanaście metrów od asfaltowej szosy łączącej miasto Bielsko-Biała z Międzybrodziem Bialskim. Głośny huk sprawił, że mężczyzna przerwał zjazd i postanowił dostać się na ulicę Górską, gdzie jak się okazało jego pomoc była niezbędna. Chwilę później zatrzymali się inni kierowcy.

Młody mężczyzna, który uległ wypadkowi doznał stosunkowo poważnych obrażeń ciała (podejrzenie złamania miednicy, urazy kończyn górnych i dolnych, liczne obtarcia). Był przytomny. Trafił do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania. Czynności w sprawie prowadzi Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W czasie akcji ratunkowej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, ruch na ulicy Górskiej odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały blisko dwie godziny.

To nie jedyny dziś na lokalnych drogach wypadek z udziałem rowerzysty. Chwilę wcześniej na ulicy Babiogórskiej także doszło do zderzenia jednośladu z samochodem osobowym. Piszemy o tym w krótkim artykule: [FOTO] Wypadek z udziałem rowerzysty na Babiogórskiej.

Wypadek pod Przegibkiem · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.