bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3593

[FOTO] Kraksa na Partyzantów. Sprawca wsiadł za kółko po kielichu!

Do zdarzenia doszło we wtorek, 25 czerwca około godziny 20:15 na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Na lewym pasie prowadzącym w stronę Szczyrku w okolicy przejścia dla pieszych przy ul. Fabrycznej, zderzyły się trzy pojazdy: Ford Transit, Iveco Daily i Skoda Octavia.

Było to klasyczne najechania na tył. Zawinił kierowca Forda Transita. Wszystko wyglądało dość groźnie, ale na szczęście obeszło się bez rannych. Strażacy zneutralizowali dość spory wyciekł płynów eksploatacyjnych i po kwadransie udrożnili prawy pas ruchu. Dwa pojazdy dostawcze wymagały holowania przez pomoc drogową.

Gdy na miejsce dotarli policjanci z drogówki i poddali uczestników obowiązkowej kontroli trzeźwości okazało się, że 27-letni sprawca jest nietrzeźwy. Wynik badania trzeźwości to 0.21mg/L (0.21 x 2.1 = 0.44‰ czyli wykroczenie). Obywatel Ukrainy został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie prowadzone były dalsze czynności. Policja nie informuje o dokładnych powodach zatrzymania. Zazwyczaj dzieje się tak jeśli istnieje podejrzenie, że obcokrajowiec będący sprawcą wykroczenia lub przestępstwa, może próbować opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej unikając tym samym odpowiedzialności za swoje czyny.

Straty, które spowodował nietrzeźwy kierowca to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tego typu przypadkach nie zadziała ubezpieczenie OC pojazdu sprawcy . Koszty pokryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a następnie sprawca na mocy tzw. regresu ubezpieczeniowego.

Kraksa na Partyzantów · fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.