bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2699

[FOTO] Nowy parking oddany do użytku. Do końca wakacji parkowanie bezpłatne

26 czerwca symbolicznie oddano do użytku parking u zbiegu ulic Ignacego Jana Paderewskiego i Legionów. Pojemność parkingu to 139 miejsc postojowych, w tym 7 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji powstał system terminali wjazdowo - wyjazdowych oraz automatycznych terminali kasowych wraz z systemem kamer. Na parkingu w ramach systemu bezpieczeństwa zamontowano 16 kamer monitoringu wizyjnego, są tam też tablice informacyjne o wolnych miejscach postojowych. Teren oświetla 29 lamp typu LED. Znalazł się na nim również skwer z ławeczkami.

Warto podkreślić, że wykonawca w obrębie parkingu przeprowadził nasadzenie 7 platanów klonolistnych, 15 platanów kulistych, dębów czerwonych, klonów żółtych oraz krzewów. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł (dodatkowy koszt przygotowania inwestycji - wyburzenia obiektów poprzemysłowych to około 0,55 mln zł).

Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, do końca wakacji parking będzie bezpłatny. Osoby parkujące na nim samochody będą jednak pobierały tzw. bilet „zerowy”.

Nowy parking oddany do użytku · fot. UM Bielsko-Biała / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.