bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1885

[FOTO] Ogólnodostępny alkomat na każdym komisariacie w regionie!

Wczoraj o godzinie 15 zostały przekazane 4 nowoczesne alkomaty do samodzielnego pomiaru stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu. Urządzenia wartości 8 tys. złotych zostały zakupione ze środków Miasta Bielska-Białej na mocy porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Alkomaty oficjalnie przekazał Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka, kadry kierowniczej oraz policjantów i mediów.

Miasto Bielsko-Biała zakupiło 4 nowoczesne urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowe alkomaty są zamontowane w punktach recepcyjnych Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Biesku-Białej przy ul. Zwierzynieckiej oraz w komisariatach I, III i IV w Bielsku-Białej. Dzięki tej inwestycji interesanci będą mogli samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności obsługi przez policjantów. Wystarczy użyć ustnika znajdującego się przy alkomacie, aby po chwili otrzymać wynik badania trzeźwości w formie komunikatu na wyświetlaczu oraz przyjaznego piktogramu. To inwestycja w bezpieczeństwo publiczne, przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Obecnie wszystkie komisariaty na terenie miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego są wyposażone w alkomaty do samodzielnego badania stanu trzeźwości przez interesantów.

Urządzenia są dostępne przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Ogólnodostępny alkomat na każdym komisariacie w regionie · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.