bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 30 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2514

[FOTO] Kraksa z udziałem dwóch motocykli i auta na DK-1 w Kobiórze

Do zdarzenia doszło w sobotę, 29 czerwca około godziny 16:20 na krajowej jedynce w Kobiórze. Na jezdni w stronę Pszczyny samochód osobowy marki Volkswagen Arteon zderzył się z motocyklem marki Suzuki. Chwile później doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem motocykla marki Yamaha.

Przyczyną pierwszego zdarzenia była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu przez kierującego Volkswagenem. Kierujący motocyklem Suzuki doznał ogólnych potłuczeń ciała i groźnego urazu nogi. Trafił do szpitala, gdzie fachowo zajęli się nim lekarze. Podczas kontroli wyszło na jaw, że poszkodowany jest pod nieznacznym wpływem alkoholu (poniżej 0,5 promila - wykroczenie).

Druga kraksa miała miejsce w tym samym miejscu, kilka sekund po pierwszym zdarzeniu. Kierujący motocyklem Yamaha najechał na części leżące na jezdni, stracił równowagę i przewrócił się. Nic groźnego mu się nie stało, ale jego motocykl nadaje się do gruntownego remontu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z pszczyńskiej drogówki. W czasie akcji służb ratunkowych i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych, ruch na krajowej jedynce w stronę Tychów odbywał się jednym pasem. Korek w szczytowym momencie miał około dwa kilometry.

Kraksa z udziałem dwóch motocykli i auta na DK-1 w Kobiórze
fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.