bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 lipca 2019
  • 14 lipca 2019
  • wyświetleń: 11916

[FOTO] Wypadek na S-1. Obwodnica w stronę Żywca była zamknięta!

W piątek, 12 lipca około godziny 9:10 na S-1 w Bielsku-Białej miało miejsce zdarzenie drogowe. Między węzłami "Komorowice" i "Rosta", na jezdni w stronę Żywca, samochód osobowy zderzył się z autem ciężarowym.

Zawiniła kierująca Volkswagenem Passatem, która jadąc w stronę Żywca zjechała częściowo na pas awaryjny i uderzyła w naczepę zaparkowanego tam pojazdu ciężarowego. Kierowca ciężarówki postanowił zatrzymać się i spojrzeć w nawigację, ponieważ wydawało mu się, że jedzie w złym kierunku.

Kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Kobieta była mocno poobijana, ale przytomna i komunikatywna. Do karetki weszła o własnych siłach. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Policjanci ukarali go mandatem karnym za postój w miejscu niedozwolonym. Kobieta kierująca Volkswagenem także została ukarana mandatem - badania szpitalne wykluczyły poważne urazy.

W czasie akcji ratunkowej i w początkowej fazie czynności dochodzeniowo-śledczych, ruch na obwodnicy w stronę Żywca był wstrzymany. Po około 40 minutach udało się udrożnić jeden pas. Utrudnienia trwały łącznie blisko dwie godziny (droga odblokowana o godzinie 10:40).

Wypadek na S-1 · fot. Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.