bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 25 lipca 2019
  • wyświetleń: 5610

[FOTO] Pożar cysterny na S-1 w Łodygowicach. Dwie osoby poszkodowane podczas akcji gaśniczej!

Do późnego wieczora mogą potrwać utrudnienia na trasie S-1 z Bielska-Białej do Żywca. Około 15:45 w rejonie zjazdu do Łodygowic i Kalnej, doszło do pożaru naczepy samochodu ciężarowego. Sytuacja była wyjątkowo groźna, bowiem w cysternie był transportowany gorący asfalt. Oznaczenie ADR 99/3257 informuje o ładunku niebezpiecznym transportowanym w podwyższonej temperaturze.

Płomienie udało się opanować jeszcze przed przyjazdem straży. Do pomocy ruszyli przypadkowi kierowcy, oraz pracownicy służby drogowej. W czasie trwania akcji gaśniczej niegroźnie ucierpiały dwie osoby. Jeden z mężczyzn doznał poparzeń, drugi natomiast został ogłuszony przez wystrzał opony i uskarżał się na problem ze słuchem. Poszkodowani trafili pod opiekę ratowników medycznych. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W ważącej około 30 ton naczepie doszło do uszkodzenia trzech opon, przepalenia przewodów hydraulicznych i elektrycznych. Naprawa na drodze jest niemożliwa. Żeby usunąć zdefektowany zestaw z drogi najprawdopodobniej trzeba będzie użyć specjalistycznego dźwigu i załadować naczepę na lawetę niskopodwoziową (potocznie: podczołgówka). Istnieje możliwość przepompowania ładunku na inną naczepę, co znacznie ułatwi pracę. Będzie to jednak kosztowne, bowiem jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w Polsce są tylko dwie mobilne pompy mogące pracować z tak gorącą i zaraz gęstą cieczą. Najbliższa ma znajdować się w Kielcach.

Na miejscu pracują policjanci z żywieckiej drogówki, strażacy i pracownicy służby drogowej, którzy są odpowiedzialni za zabezpieczenie miejsca awarii. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.

Pożar cysterny na S-1 w Łodygowicach · fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.