bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 13623

[FOTO] Obywatelskie zatrzymanie pirata drogowego na al. Andersa w Bielsku-Białej

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek, 8 sierpnia na alei Andersa w Bielsku-Białej. W rejonie tzw. "górki w Starym Bielsku", kierowcy dwóch pojazdów (Renault Megane i Fiat Panda) dokonali obywatelskiego zatrzymania trzeciego kierowcy, który jadąc Fiatem Grande Punto dopuścił się rażącego wykroczenia w stosunku do pieszej w obrębie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Sytuacja wyglądała tak, że pojazdy poruszały się w stronę Mazańcowic. W pewnym momencie samochód jadący lewym pasem zatrzymał się, bo na przejście weszła kobieta. To samo uczynił kierowca na sąsiednim pasie. Jadący jako ostatni kierowca Fiata Punto jechał ze zdecydowanie nadmierną prędkością. Próbował hamować, ale nie dał rady. Zjechał na trawiaste pobocze i dużą prędkością "na centymetry" ominął stojące na jezdni pojazdy. Kobieta przekraczająca jezdnię w ostatnim momencie odskoczyła unikając tragicznego potrącenia (w chwili zdarzenia znajdowała się już poza jezdnią na poboczu).

Sprawca wykroczenia niegroźnie uszkodził swój pojazd i zatrzymał się kilkanaście metrów dalej. Świadkowie także zatrzymali się, zabrali młodemu mężczyźnie kluczyki i wezwali policję. Piesza oddaliła się przed przyjazdem patrolu. Gdyby została na miejscu i jako poszkodowana złożyła zawiadomienie o wykroczeniu, policjanci bez żadnych większych przeszkód mogliby zatrzymać prawo jazdy kierującemu Fiatem. Tak się jednak nie stało. Sprawa zakończyła się mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Na miejscu był starszy mężczyzna, mieszkaniec jeden z okolicznych posesji. Według jego relacji na wspomnianym przejściu dla pieszych doszło na przestrzeni ostatnich piętnastu lat do kilkudziesięciu potrąceń. Trzy z nich zakończyły się śmiercią pieszych. W jednym z tych wypadków zginęła matka naszego rozmówcy, który nie krył oburzenia lekceważeniem przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

Obywatelskie zatrzymanie pirata drogowego na al · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.