bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 19 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 8198

[FOTO] Kraksa na obwodnicy miasta. Kierowca ostro przeładował przyczepkę

Do zdarzenia doszło na S-1 w Bielsku-Białej około godziny 12:50. Na jezdni w stronę Żywca przed zjazdem na ulicę Krakowską dachował samochód osobowy. Uszkodzona została także przyczepka i ładunek.

Kierowca Citroena Berlingo wiózł worki z nawozem rolniczym. Każdy worek ważył 500 kilogramów. Jeden znajdował się w bagażniku Citroena, trzy na przyczepce. Nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt, że dopuszczalna masa całkowita przyczepy to 750 kilogramów (240kg ładowności). W pewnym momencie zestaw zaczął wężykować i nie było najmniejszych szans na opanowanie sytuacji. Skończyło się uderzeniem w barierki i dachowaniem. Uszkodzone zostały także dwa worki z nawozem (wartość kilku tysięcy złotych).

Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy nic poważnego się nie stało. Został przebadany przez ratowników. Nie było potrzeby hospitalizacji. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi (jeden za przeładowanie przyczepy, drugim za spowodowanie kolizji drogowej). Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Kraksa na obwodnicy miasta · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.