bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3344

[FOTO] Przebudują skrzyżowanie. Ma być bezpieczniej!

W poniedziałek rozpoczęła się rozbudowa skrzyżowania Kolistej, Kowalskiej i Niwnej w Bielsku-Białej. Projekt zakłada częściową przebudowę tych ulic oraz podniesienie tarczy skrzyżowania o 10 centymetrów . Dzięki inwestycji ma być bezpieczniej.

Ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przetarg dotyczył rozbudowy ok. 86-metrowego odcinka Kolistej, 25-metrowego fragmentu Kowalskiej i 15-metrowego fragmentu ulicy Niwnej. Przebudowane zostaną zjazdy indywidualne, odwodnienie skrzyżowania oraz kolidująca z inwestycją sieć teletechniczna i teleinformatyczna. Prace potrwają około trzy miesiące i będą kosztować 580 tysięcy złotych.

W tym miejscu na przestrzeni ostatnich lat doszło do min. siedmiu do poważnych w skutkach wypadków drogowych, a także do niezliczonej ilości drobnych kolizji.

- Żeby wyjechać z ul. Kowalskiej, trzeba wychylić się o ok. metr, by widzieć oba kierunki Kolistej. Ustawione tam lustra nie rozwiązują problemu, bo powodują zakłamanie odległości pojazdu nadjeżdżającego. To jest bardzo niebezpieczne miejsce, w którym często dochodziło do kolizji, a nawet wypadków - mówił na łamach serwisu bielsko.biala.pl radny Roman Matyja, który wielokrotnie wnioskował o przebudowę tego skrzyżowania.

Przebudują skrzyżowanie · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.