bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 30 września 2019
  • wyświetleń: 20906

[FOTO] Tragiczna niedziela na drogach regionu. Nie żyje 19-letni kierowca Alfy Romeo!

Wczoraj, w ciągu zaledwie jednego dnia na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do dwóch wypadków, w wyniku których zginęły dwie osoby. Policjanci apelują o ostrożność!

Wczoraj wieczorem informowaliśmy o tragicznym wypadku w Wiślicy. Na „wiślance” zginął kierujący motocyklem 50-letni mężczyzna. Mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Niestety, pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się uratować jego życia. Pisaliśmy o tym w artykule: [FOTO] Tragiczny wypadek na Wiślance. Nie żyje motocyklista!

Niestety, tuż przed północą doszło do kolejnej tragedii. Na drodze wojewódzkiej 937, na granicy Hażlacha i Kończyc Wielkich czołowo zderzyły się Alfa Romeo i Mercedes. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący Alfą Romeo 19-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego rozpoczynając manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego najpierw spowodował kolizję z wymijaną dacią, a następnie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka Mercedesem, którym podróżował 53-letni bytowianin. Niestety, młody kierowca Alfy Romeo nie przeżył wypadku. Na miejscu pracował prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowa. Z uwagi na blokadę drogi wyznaczone były objazdy,mundurowi kierowali ruchem. Czynności na miejscu zakończyły się nad ranem.

Policjanci apelują o ostrożność:- "Niezmiennie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów, o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Nie zapominajmy, że nasze zamiary muszą być jednoznaczne i czytelne dla każdego innego uczestnika ruchu drogowego. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych."

Tragiczna niedziela na drogach regionu · fot. KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.