bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 16 października 2019
  • 17 października 2019
  • wyświetleń: 42715

[FOTO] Poważny wypadek na DK-1. Kierowca w ciężkim stanie!

W środę, 16 października około godziny 15:00 na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju, doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Na jezdni w stronę Bielska-Białej w okolicy skrzyżowania z ulicą Borowinową, dachował samochód osobowy. Pojazd wbił się dachem w ekrany dźwiękochłonne.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki BMW E36 (wersja compact) jadąc w stronę Bielska-Białej, rozpoczął gwałtowne hamowanie przed przejściem dla pieszych. Pojazd sunąc bokiem potrącił mężczyznę przekraczającego jezdnię i dachując wbił się dachem w ekrany dźwiękochłonne. Świadkowie mówią o zdecydowanie nadmiernej prędkości.

Pieszy doznał urazu nogi i w stanie ogólnym dobrym trafił karetką pogotowia ratunkowego do pszczyńskiego szpitala. Stan kierowcy samochodu był fatalny. Mężczyzna bez funkcji życiowych był reanimowany przez strażaków i ratowników medycznych. Ich wysiłki się opłaciły. Udało się przywrócić funkcje życiowe rannego, który śmigłowcem trafił do szpitala w Sosnowcu. Jego stan jest krytyczny.

Policjanci prowadzą czynności pod kątem wypadku drogowego. Pojazd został zabezpieczony do dalszych badań z udziałem biegłego sądowego i technika kryminalistyki. Kierowcy podróżujący w stronę Bielska-Białej musieli liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami. Czynności na miejscu wypadku trwały blisko trzy godziny. W czasie interwencji śmigłowca LPR, przejazd krajową jedynką był niemożliwy.

Poważny wypadek na DK-1
fot. nadesłane przez czytelników: Michał i Myrcik


Poważny wypadek na DK-1
fot. nadesłane przez czytelników: Michał i Myrcik


Poważny wypadek na DK-1
fot. nadesłane przez czytelników: Michał i Myrcik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.