bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 października 2019
  • 24 października 2019
  • wyświetleń: 26970

Wypadek na "zakręcie idiotów" Dwóch motocyklistów rannych!

W niedzielę, 20 października około godziny 12:30 na S-1 w Bielsku-Białej doszło do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Na łuku drogi zwanym potocznie zakrętem idiotów, dwóch motocyklistów przewróciło się. Jeden z nich uderzył w bariery energochłonne. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Okoliczności wypadku są szczegółowo badane przez policjantów z bielskiej drogówki. Wstępnie wiadomo, że jako pierwszy wywrócił się kierujący Suzuki. Tuż za nim podróżował mężczyzna Hondą. Nie zdołał on wyhamować widząc rozwój sytuacji i także się przewrócił. Obaj doznali stosunkowo groźnych obrażeń ciała i trafili do szpitala. Z najpoważniejszych urazów to m. in. złamanie kości udowej i złamanie twarzoczaszki. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowcy podróżujący obwodnicą Bielska-Białej musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, które trwały blisko dwie godziny. Przez kilkanaście minut ruch był całkowicie wstrzymany. Według wyliczeń dziennikarzy serwisu Bielskie Drogi, tylko w 2019 roku 97 kierowców rozbiło swoje pojazdy o barierki na tym łuku. Wyliczenia powstały na podstawie informacji od czytelników, a statystyki obejmują oba kierunki ruchu.

Wypadek na "zakręcie idiotów" Dwóch motocyklistów rannych
fot. nadesłane przez czytelnika

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.