bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 6505

Nastolatka wtargnęła pod samochód przy ulicy Węglowej

Do zdarzenia doszło w środę, 23 października wczesnym rankiem. Około godziny 6:30 służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o potrąceniu osoby w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Zdarzenie był efektem jednego wielkiego nieporozumienia na linii kierowca - pieszy. Z ustaleń policjantów wynika, że 18-latka stała na chodniku w pobliżu przejścia dla pieszych i słuchała głośno muzyki na słuchawkach. Ulicą Węglową poruszał się kierowca Mercedesa Vito, który zauważył, że jadący z przeciwka samochód nie ma załączonych świateł mijania. Mrugnięcie światłami w celu zwrócenia uwagi zapominalskiemu kierowcy zauważyła także piesza, która źle zinterpretowała całą sytuację. 18-latka weszła wprost pod Mercedesa nie rozglądając się na drogę. Doszło do potrącenia.

Wszystko odbyło się przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Nastolatka trafiła do szpitala, gdzie wykluczono poważne urazy. Policjanci uznali winę pieszej (wtargnięcie na przejście ) i ukarali ją pouczeniem (w świetle prawa jest to forma kary). Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę.

Nastolatka wtargnęła pod samochód przy ulicy Węglowej
fot. nadesłane przez czytelnika / Sylwester

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.