bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 października 2019
  • wyświetleń: 2322

Potrącenie na Hałcnowskiej. Kolejna sprawa, którą będzie rozstrzygał sąd

W piątek, 25 października około godziny 9:40 na ulicy Hałcnowskiej w Bielsku-Białej, doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania z ulicą Hałcnowską. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Volkswagenem Golfem jechał w kierunku Hałcnowa i potrącił 78-letnią kobietę przechodzącą przez jednię po pasach. Kierowca tłumaczył, że z przeciwka jechał samochód dostawczy, który zasłonił mu przejście. Gdy zobaczył pieszą było już za późno.

Policjanci nie podjęli jednoznacznej decyzji co do tego, kto jest sprawcą wypadku. Tę kwestię będzie wyjaśniał sąd. Życiu 78-letniej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo, ale pozostała ona w szpitalu (obrażenia powyżej dni 7). Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę. Przez znaczną część tego czasu droga była zupełnie nieprzejezdna.

Jak relacjonował Tomasz, który był na miejscu zdarzenia na krótko po jego zaistnieniu, kierowcy przejeżdżający w pobliżu zachowywali się w sposób skandaliczny. "Człowiek leżał na środku przejścia dla pieszych a pseudokierowcy chcieli przejechać na chama mijając go na centymetry" - relacjonował.

Da się zauważyć, że w ostatnich dniach na drogach regionu zwiększyła się liczba potrąceń. Większość z nich opisujemy na łamach serwisu bielskiedrogi.pl i strony Facebookowej. Są jednak takie zdarzenia, które nie zawsze pojawiają się w formie krótkiego ostrzeżenia dotyczącego głównie utrudnień. Wczoraj popołudniu przy ulicy Lipowskiej w Buczkowicach kierujący Volkswagenem potrącił rowerzystę. W tym przypadku obeszło się bez poważnych obrażeń, a winnym zdarzenia został uznany kierowca samochodu. Został on ukarany mandatem karnym.

Potrącenie na Hałcnowskiej
fot. Tomek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.